Jak se dostat do Facebook profilu, když vám nechodí ověřovací SMS?

Úvod do problému

Představte si situaci, kdy jste tak dobře zabezpečili svůj Facebook profil, že se do něj nakonec nedostanete ani vy sami. Zní to až ironicky, že? V dnešní době, kdy je bezpečnost na prvním místě, může být i zdánlivě malý technický problém, jako je nepřicházející ověřovací SMS, velkou překážkou.

Základní situace

Meta, společnost vlastnící Facebook, zavedla řadu bezpečnostních opatření, včetně dvoufázového ověření. Toto ověření je skvělým nástrojem pro ochranu vašeho účtu, ale co když se systém zadrhne a SMS s ověřovacím kódem prostě nepřijde? Nemusíte hned propadat panice, existuje způsob, jak se opět dostat k vašemu účtu. Možná existuje více způsobů, a návodů, já u nich ale vždy narážel na to, že nakonec to stejně chtělo potvrzení přes SMS. Toto je zatím jediný funkční návod.

Jak obnovit přístup k vašemu účtu

 1. Založení nového účtu na Facebooku:
  • Pokud vám na vaše původní telefonní číslo nepřicházejí ověřovací SMS, založte si nový Facebook účet právě s tímto číslem. Tento krok způsobí, že se z vašeho původního účtu odstraní dvoufázové ověření.
 2. Deaktivace dvoufázového ověření na původním účtu:
  • Při zakládání nového účtu vás Facebook požádá o ověření telefonního čísla prostřednictvím SMS, která by tentokrát měla přijít. Po potvrzení tohoto čísla na novém účtu se na vašem starém účtu automaticky deaktivuje dvoufázové ověření.
 3. Přihlášení do starého účtu
  • Díky vypnutí dvoufázového ověření se už bez problému pomocí emailu a hesla dostanete do svého původního účtu. Tím vaše práce ale nekončí, co nejdříve si vytvořte nové zabezpečení.
 4. Nastavení nové metody ověření:
  • Po získání přístupu k vašemu původnímu účtu nastavte novou formu ověření, například pomocí autorizační aplikace jako je Google Authenticator nebo LastPass. Tyto aplikace generují kódy, které můžete používat místo SMS.
Bigg.cz - tipy a recenze
Jak se dostat do Facebook profilu, když vám nechodí ověřovací SMS? 2

Záložní bezpečnostní kódy

 • Vždy si uložte záložní kódy pro případ, že byste neměli přístup k vašemu telefonu nebo ověřovací aplikaci. Facebook umožňuje generování těchto kódů, které si můžete uložit a použít, kdykoliv je to nutné. Najdete je v nastavení svého účtu pod „Soukromí a zabezpečení“ > „Dvoufázové ověření“.

V případě technických problémů se snažte zůstat klidní a systematicky zkoušejte různé dostupné metody. Doufám, že tyto tipy vám pomohou znovu získat kontrolu nad vaším Facebook účtem. A nezapomeňte, že nejlepší obranou je připravenost a znalost různých způsobů, jak reagovat na potenciální bezpečnostní problémy. Když se vám podaří vrátit na váš Facebook účet, nezapomeňte situaci sdílet a pomoci tak i ostatním, kteří by se mohli ocitnout ve stejné situaci.

Napsat komentář