Kam na výlet autem Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších regionů České republiky. Nabízí řadu přírodních krás, historických památek, kulinářských zážitků a kulturních akcí. V tomto článku si představíme několik tipů na výlety autem po tomto malebném kraji, které si můžete užít se svou rodinou nebo přáteli.

kam na výlet autem moravskoslezský kraj
Kam na výlet autem Moravskoslezský kraj 4

Beskydy – přírodní krása a relaxace

Beskydy, jedno z nejkrásnějších pohoří v České republice, jsou skvělým místem pro výlety autem. Můžete navštívit malebné vesnice jako Štramberk nebo Třinec, prohlédnout si tradiční dřevěné stavby nebo se vydat na turistické trasy, které Vás dovedou k nádherným rozhlednám. Nezapomeňte navštívit hrad Hukvaldy nebo skanzen ve Velkých Karlovicích. Beskydy jsou také ideální destinací pro milovníky wellness a relaxace, díky mnoha lázním a wellness centrer.

Ostrava – průmyslová minulost a kultura

Ostrava, hlavní město Moravskoslezského kraje, je město s bohatou průmyslovou historií. Nezapomeňte navštívit Dolní oblast Vítkovice, kde se můžete seznámit s historií těžkého průmyslu a prohlédnout si unikátní průmyslovou architekturu. V Ostravě také najdete řadu muzeí, divadel a galerií, takže si zde přijdou na své i milovníci kultury.

Hradec nad Moravicí – romantický zámek v podhůří Jeseníků

Nedaleko města Opava leží malebné městečko Hradec nad Moravicí, které je známé především díky svému romantickému zámku. Tento zámek, který byl v minulosti sídlem šlechty, je dnes veřejnosti přístupný a nabízí řadu kulturních akcí a prohlídek. V okolí zámku se nachází rozlehlý park, který je ideálním místem pro piknik nebo odpočinek.

kam na výlet autem moravskoslezský kraj
Kam na výlet autem Moravskoslezský kraj 5

Pustevny – turistika a lyžování v srdci Beskyd

Pustevny, jeden z nejznámějších rekreačních areálů v Beskydech, je ideálním místem pro turistiku a lyžování. V zimě si zde můžete užít sjezdovky vhodné pro začátečníky i pokročilé lyžaře, běžecké tratě a snowpark. V létě je zde mnoho turistických tras, které Vás dovedou k nejkrásnějším místům Beskyd. Pustevny jsou také známé díky svému architektonickému skvostu – dřevěným stavbám ve stylu slovenské lidové architektury, které navrhl slavný architekt Dušan Jurkovič.

Opava – město historie a kultury

Opava, jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst Moravskoslezského kraje, je ideálním místem pro milovníky historie a kultury. Můžete se procházet po malebných uličkách historického centra, navštívit Slezské muzeum nebo se pokochat nádhernou architekturou městských památek, jako jsou kostel sv. Václava, opavská radnice nebo zámek. V okolí Opavy se nachází také několik zajímavých hradů a zámků, jako například Hradec nad Moravicí nebo Kravaře.

Karviná – město parků a zámků

Karviná, město na severovýchodě Moravskoslezského kraje, je známé především díky svým nádherným parkům a zámkům. Navštivte zámek Fryštát, který je dnes sídlem muzea a galerie, nebo se projděte po zámeckém parku, který je jedním z nejkrásnějších v České republice. Karviná nabízí také řadu sportovních aktivit, jako je golf, tenis nebo cykloturistika.

kam na výlet autem moravskoslezský kraj
Kam na výlet autem Moravskoslezský kraj 6

Těšínsko – pohraniční krajina s bohatou historií

Těšínsko, historická země na pomezí Moravy a Slezska, je ideálním místem pro výlety autem. Navštivte město Český Těšín s jeho malebným historickým centrem a hradem, nebo se vydejte do Polska, které je vzdáleno jen několik kilometrů. Těšínsko nabízí také řadu přírodních krás, jako jsou Beskydy nebo slezská pánve.

Shrnutí článku kam na výlet autem moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj je malebným krajem s bohatou historií, přírodními krásami a kulturními poklady. Výlety autem po tomto regionu Vám umožní objevit jedinečné památky, zažít nezapomenutelné zážitky a užít si čas s rodinou nebo přáteli. Ať už jste milovníkem přírody, historie, kultury nebo sportu, Moravskoslezský kraj nabízí něco pro každého.

Pokud jste hledali inspiraci pro svůj další výlet, doufáme, že náš článek Vám pomohl najít ta nejzajímavější místa k návštěvě v Moravskoslezském kraji. Nezapomeňte si při svých cestách udělat dostatek času na odpočinek a relaxaci a užít si krásy tohoto malebného regionu České republiky.

Ať už se vydáte do hor, navštívíte historická města, prozkoumáte průmyslové památky nebo se zastavíte v malebných vesnicích, v Moravskoslezském kraji si jistě přijdete na své. Užijte si nezapomenutelné výlety autem po tomto krásném regionu a objevte všechny jeho poklady.

Pomohl vám tento článek? Podívejte se i na naše další cestovatelské tipy, nebo si přečtěte naše další zajímavé články.