3. Kde stavět myčky aut? Série – Investice do automyčky

Chcete se dozvědět kde je nejlepší stavět myčky aut? Zajímavým fenoménem je absence mycích center na rychlostních komunikacích, jako je například dálnice D1. Důvodem je, že řidiči na těchto trasách cestují z bodu A do bodu B rychle a bez zastávek, a mytí auta jim v takových situacích obvykle nenapadne. Tento článek vychází ze zkušeností jednoho z největších stavitelů myček aut v ČR společnosti AutoMax Group.

Kde stavět myčky aut
3. Kde stavět myčky aut? Série - Investice do automyčky 5

Impulzivní přístup ke službám myčky aut

Mycí byznys je často založen na impulzivním rozhodování řidičů, kteří své rozhodnutí mění na základě aktuálního počasí, čase i osobní náladě. Proto je klíčové postavit mycí centrum nebo samoobslužné boxy na strategickém místě, které efektivně osloví potenciální zákazníky.

Strategické umístění myčky aut

Myčky aut jsou obvykle nejúspěšnější v oblastech, kde lidé bydlí, nebo na místech mezi dvěma hustě osídlenými částmi města. Dalšími vhodnými lokalitami jsou oblasti v blízkosti nákupních center, kde řidiči cestují pomaleji a jsou mentálně připraveni na kratší zastávku. Dobré výsledky vykazují i myčky umístěné v blízkosti pracovišť.

Kde stavět myčky aut
3. Kde stavět myčky aut? Série - Investice do automyčky 6

Využití jinak nevyužitelných pozemků pro samoobslužné boxy

Samoobslužné mycí boxy mohou být umístěny i na zdánlivě nevyužitelných pozemcích, jako jsou rumiště nebo nepravidelně tvarované parcely. Tyto pozemky nejsou vhodné pro bytovou výstavbu, ale mohou být strategickými místy pro myčky aut, díky častému průjezdu řidičů.

Důležitost viditelnosti a přístupnosti

Ať už se jedná o plnohodnotné myčky aut nebo samoobslužné boxy, je důležité, aby byly dobře viditelné a přístupné pro řidiče. Výjezd z myčky není tak kritický, ale nájezd by měl být pro řidiče jednoduchý a intuitivní.

Kde stavět myčky aut
3. Kde stavět myčky aut? Série - Investice do automyčky 7

Umístění myčky aut podle demografie

Pro ziskovost mycích center je důležité brát v úvahu demografii oblasti. Doporučuje se, aby na jeden samoobslužný mycí box připadalo přibližně 3 000 obyvatel. U plnohodnotných mycích center (obsahují i rozsáhlé čistící zóny s vysavači, tepovači apod…) je toto číslo vyšší, přibližně 5 000 obyvatel, což souvisí s vyššími náklady na mycí linku.

Zkušenosti ukazují, že dobře zvolené umístění a správné plánování jsou klíčové pro úspěšné a ziskové provozování mycích center. Efektivní využití pozemků a strategické umístění zvyšují pravděpodobnost úspěchu v tomto dynamickém odvětví.

Kde stavět myčky aut
3. Kde stavět myčky aut? Série - Investice do automyčky 8

V dalším díle tohoto seriálu se podíváme na to, jaké jsou nejčastější chyby při stavbě mycích center.

Zajímá vás tento seriál, nebo další zajímavé články? Sledujte nás.

Napsat komentář