Kam vyrazit v ČR pod stan? 10 tipů

Česká republika je známá svou malebnou krajinou, historickými památkami a bohatou kulturou. Pro milovníky kempování je to dokonalá země k prozkoumání a užití si přírody. V tomto článku se seznámíme s 10 ideálními místy, kam vyrazit v ČR pod stan. Tyto lokality nabízejí rozmanité zážitky a přírodní krásy, které uspokojí všechny, kteří si chtějí odpočinout od shonu města a strávit nějaký čas pod širým nebem.

kam vyrazit pod stan
Kam vyrazit v ČR pod stan? 10 tipů 4

Český ráj

Český ráj je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších lokalit pro kempování v České republice. Tato oblast se rozkládá na rozloze přes 180 km² a zahrnuje úchvatné pískovcové skály, zalesněné údolí, malebná jezera a romantické hrady. Pokud chcete pod stan v Českém ráji, máme tu několik kempů, které můžete navštívit, jako například Kemp Sedmihorky nebo Autokemp Český ráj, nabízejí výborné podmínky pro stanování. Navíc je v okolí mnoho turistických a cyklistických tras, které zaručí nezapomenutelné zážitky.

Šumava

Šumava, rozlohou největší český národní park, je dalším oblíbeným cílem pro kempování. Zde najdete rozlehlé lesy, četná jezera, rašeliniště a vysoké hory, jako je Plechý vrch nebo Boubín. Pod stan doporučujeme vyrazit do kempů, jako jsou Autokemp Olšina, Kemp Branná nebo Kemp U Černého jezera. Všechny tyto kempy nabízejí dobré podmínky pro stanování, včetně ohniště, sociálního zařízení a elektřiny.

Jižní Čechy

Pod stan do Jižních Čech? Jižní Čechy jsou proslulé svou malebnou krajinou, řekou Vltavou, historickými městy a zámky. Tato oblast je ideální pro kempování a vodácké výpravy. Mezi oblíbené kempy patří Kemp U Kukačků, Autokemp Třeboň nebo Kemp Vodník. Pro ty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou, je v okolí spousta možností pro cyklistiku, turistiku nebo vodní sporty.

Kokořínsko

Kokořínsko je chráněná krajinná oblast, která se nachází v severní části České republiky. Zde najdete pískovcové útvary, údolí s říčkami, jeskyně a hluboké lesy. Kempování na Kokořínsku je skvělým způsobem, jak prozkoumat tuto jedinečnou krajinu. Mezi oblíbené kempy patří Autokemp a penzion U Ládi nebo Kemp U Karla IV. V okolí můžete navštívit také hrad Kokořín nebo Kokořínský důl, kde najdete pozoruhodné pískovcové útvary.

Krkonoše – pod stan na hory

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a nabízejí nádherné výhledy, horské louky a vzácnou flóru a faunu. Kempování v Krkonoších je ideální pro milovníky horských výšlapů a cykloturistiky. Některé z nejlepších kempů v Krkonoších zahrnují Kemp Dolce, Autokemp Luční bouda a Kemp Peřimov. V okolí se nachází mnoho turistických tras a zajímavostí, jako je Sněžka, nejvyšší hora České republiky, nebo Labský vodopád.

Podyjí

Národní park Podyjí se nachází na jižní Moravě a zahrnuje řeku Dyji, která tvoří přirozenou hranici s Rakouskem. Tento park nabízí nádhernou krajinu s vinicemi, lesy, řekou a zříceninami hradů. Kempování v Podyjí je skvělým způsobem, jak prozkoumat tento park a jeho bohatou historii. Doporučujeme navštívit kempy, jako jsou Autokemp Vranovská pláž nebo Kemp Bítov. V okolí můžete navštívit také zámek Vranov nad Dyjí nebo zříceninu hradu Hardegg.

kam vyrazit pod stan
Kam vyrazit v ČR pod stan? 10 tipů 5

Palava – pod stan na moravu

Pálava je malebná oblast na jižní Moravě, která je známá svými vinicemi, vápencovými útesy a historickými památkami. Kempování na Pálavě je ideální pro milovníky vína, turistiky a cyklistiky. Mezi nejlepší kempy v této oblasti patří Autokemp Pálava, Kemp Klentnice nebo Kemp Musov. Navštívit můžete také zříceninu hradu Dívčí Hrady, Mikulov, Pavlov nebo Nové Mlýny, kde můžete pozorovat vzácné druhy ptáků a užívat si vodních aktivit na jezerech.

Adršpach-Teplické skály

Adršpach-Teplické skály jsou jedinečný skalní útvar na severovýchodě České republiky, který patří mezi nejvýznamnější přírodní památky v zemi. Tato oblast nabízí impozantní skalní města, bizarní skalní útvary a hluboká údolí. Kempování v Adršpachu vám umožní prozkoumat tyto úžasné skály a užít si nádherné pohledy. Doporučujeme navštívit kempy, jako jsou Autokemp Dolní Adršpach nebo Kemp Adršpach. V okolí se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou tímto neobyčejným skalním světem.

Orlické hory

Orlické hory se nachází v severovýchodní části České republiky a jsou ideální pro milovníky horských výšlapů a cyklistiku. V zimě se zde můžete věnovat lyžování a snowboardingu. Mezi oblíbené kempy patří Kemp Pastviny, Autokemp Luisino údolí nebo Kemp Šerlich. V okolí můžete navštívit pevnost Hanička, stezku v korunách stromů nebo národní přírodní rezervaci Zemská brána.

Slapy – pod stan k vodě

Slapská přehrada je jedním z největších vodních děl v České republice a nachází se nedaleko Prahy. Tato oblast je populární pro rekreační aktivity, jako jsou plavání, jachting, rybaření a pěší turistika. V oblasti Slapů najdete několik kempů, jako jsou Autokemp Karásek, Kemp Na pláži nebo Kemp Azur. V okolí můžete navštívit také zříceninu hradu Žebrák nebo zámek Konopiště.

Shrnutí tipů kam vyrazit v ČR pod stan

Česká republika nabízí širokou škálu možností pro kempování a stanování v nádherné přírodě. Každá z těchto oblastí má svůj jedinečný charakter, který uspokojí různé preference a zájmy. Ať už hledáte klidné místo k odpočinku, aktivní dovolenou nebo romantické prostřředí, v České republice najdete ideální lokalitu pro svůj příští kempinkový výlet. Nezapomeňte se před odjezdem seznámit s podmínkami v kempu a místními pravidly, abyste měli co nejpříjemnější pobyt.

Pokud jste nadšení dobrodruzi a na výlety pod stan se těšíte celou věčnost, můžete také zvážit kombinaci několika z těchto destinací do jedné cesty a prozkoumat různé krajiny a kultury v rámci jedné dovolené. Česká republika je země plná překvapení a nekonečné krásy, která čeká na to, abyste ji objevili.

Při plánování svého kempinkového dobrodružství nezapomeňte na základní vybavení, jako je kvalitní stan, spacák, karimatka, vařič a dostatek oblečení. Připravte se také na proměnlivé počasí, které může v České republice během jednoho dne značně kolísat.

kam vyrazit pod stan
Kam vyrazit v ČR pod stan? 10 tipů 6

Kempování je skvělý způsob, jak se přiblížit přírodě, užít si klid a mír a zároveň prozkoumat nové oblasti. V České republice naleznete mnoho ideálních míst, která splní vaše očekávání a přinese nezapomenutelné zážitky. Ať už jste zkušení kempaři nebo začátečníci, určitě si zamilujete kouzlo české přírody.

Tak neváhejte, sbalte svůj stan a vydejte se na dobrodružství svého života. Česká republika vás srdečně vítá a těší se na vaši návštěvu.

Kam vyrazíte pod stan vy? Byl tento článek užitečný? Podělte se o něj s ostatními a inspirujte někoho dalšího. Můžete si také přečíst naše další články.