Rivalenti recenze: Pozor na podvodníky

Nákupní návyky se v posledních letech mění a čím dál tím více lidí preferuje nakupování online. To vede k zvýšenému počtu internetových obchodů, ale bohužel také k většímu počtu podvodníků. Jedním z rizikových e-shopů, kterým byste měli dát pozor, je Rivalenti.cz. Pojďme se podívat na výsledek rivalenti recenze.

Rivalenti recenze
Rivalenti recenze: Pozor na podvodníky 5

Co je Rivalenti.cz?

Rivalenti.cz je na první pohled klasický český e-shop nabízející široký sortiment zboží za příznivé ceny. Ve skutečnosti se ale jedná o další z kopií mezinárodních nákupních galerií, jako jsou Bonky, Beli Amo nebo Booho.cz, před kterými varuje i Česká obchodní inspekce (ČOI) na seznamu rizikových e-shopů.

Funguje podobně jako Wish či AliExpress, ale s větším rizikem. Rivalenti.cz nabízí zahraniční zboží (zejména z Číny a dalších asijských zemí) s nevalnou kvalitou. Pražská firma Delta Division s.r.o., která stojí za touto doménou, působí jako „lokální administrátor platformy pro ČR trh“ a s objednávkami zákazníků nemá nic společného.

Jak funguje Rivalenti.cz?

Když si na Rivalenti.cz objednáte zboží, vaše objednávka je předána skutečným prodejcům z druhé strany zeměkoule. Riziko nákupu je tak podobné jako na eBay nebo Wish, s tím rozdílem, že e-shop se tváří, jako by měl zboží skladem a vy se objednávky nedočkáte během několika dní.

Recenze a zkušenosti zákazníků – Rivalenti recenze

Nespokojení zákazníci Rivalenti.cz vytvářejí skupiny na sociálních sítích, sepisují petice a podávají hromadné žaloby. Nejčastější stížnosti zákazníků se týkají:

  • Dodací lhůty až 365 dní
  • Neobdržení zboží ani po uplynutí dodací lhůty
  • Nekompletní zásilky
  • Neshod zboží s fotografiemi a popisem
  • Nízká kvalita zboží
  • Strohá komunikace s e-shopem a náročné řešení problémů
  • Neuznávání reklamací
  • Problematičnost až nemožnost vrácení zboží
  • Nutnost zákazníků provést celní řízení
  • Neodpovídající velikostí oblečení a obuvi s velikostními tabulkami či běžnými normami

Rivalenti recenzeNákup na Rivalenti.cz je značně rizikový a zákazníci často zůstávají zklamáni. Pokud se rozhodnete nakupovat na tomto e-shopu, mějte na paměti, že se můžete setkat s problémy, jako je dlouhá dodací lhůta, neobdržení zboží, nízká kvalita zboží nebo obtížné řešení problémů a reklamací.

ČOI zařadila Rivalenti.cz do seznamu rizikových e-shopů již v roce 2020, přesto e-shop stále funguje a každý měsíc nachytá desítky nových zákazníků. Proto buďte opatrní a čtěte skutečné rivalenti recenze. Pokud jste již na Rivalenti.cz nakoupili a máte problémy, můžete požádat svou banku o tzv. chargeback (vrácení platby) nebo se připojit k hromadné žalobě.

Další důležitým aspektem, který stojí za zmínku, je skutečnost, že e-shop Rivalenti.cz na svém webu zveřejňuje falešné informace o údajném ocenění eshopu. Stejně tak se chlubí známkou „oceněno zákazníky“, přičemž obě tyto vymyšlené hodnocení se až nápadně podobají vizuálu ocenění od Heureka.cz. Je pravděpodobné, že tento záměr má vést zákazníky k přesvědčení, že jde o důvěryhodný a renomovaný e-shop.

Rivalenti recenze
Rivalenti recenze: Pozor na podvodníky 6

Kromě toho Rivalenti.cz na svých stránkách uvádí vymyšlená hodnocení a recenze zákazníků. Pokud se zákazníci pokusí zaslat svou vlastní negativní recenzi, na webu se nikdy nezobrazí. Vymyšlené recenze a identita lidí, kteří je publikují, se shodují s recenzemi na dalším podvodném e-shopu Beliamo.cz. Tento obchod bude také předmětem našeho dalšího článku.

Bigg.cz - tipy a recenze
Rivalenti recenze: Pozor na podvodníky 7

Shrnutí rivalenti recenze

Je důležité být obezřetný a důkladně se informovat o e-shopech, na kterých se chystáte nakupovat. Podvodné e-shopy, jako jsou Rivalenti.cz a Beliamo.cz, se snaží vytvořit dojem důvěryhodnosti a spokojenosti zákazníků pomocí falešných ocenění a recenzí. Vždy se zaměřte na ověřené zdroje recenzí a hodnocení, jako jsou Heureka.cz, a vyhýbejte se e-shopům, které mají špatnou pověst nebo jsou uvedeny na seznamu rizikových e-shopů ČOI. Rivalenti recenze na portálu heuréka již nemá, na internetu však můžete dohledat, že kdysi měl, jenže tento e-shop byl pak na heureka přejmenován na vsechnozciny.cz.

A co můžete udělat, abyste se vyhnuli podvodným e-shopům jako Rivalenti.cz? Před nákupem se informujte o e-shopu, čtěte recenze a zkušenosti ostatních reálných zákazníků a vyhýbejte se e-shopům, které mají špatnou pověst nebo jsou uvedeny na seznamu rizikových e-shopů ČOI.

rivalenti recenze
Rivalenti recenze: Pozor na podvodníky 8

Vždy je lepší být opatrný a důkladně se informovat předtím, než se rozhodnete nakoupit online, abyste se vyhnuli zklamání a problémům spojeným s nákupem z rizikových e-shopů, jako je Rivalenti.cz. Pokud máte i vy vlastní rivalenti recenze, zašlete nám je prosím.

Pomohla vám tato recenze Rivalenti? Sdílejte ji prosím, ať pomůžete někomu dalšímu. Můžete si také přečíst některé naše další články a recenze.