Vysavače Dyson již léta patří mezi špičkové přístroje na trhu. Jejich výrobce se neustále snaží inovovat a přicházet s novými technologiemi, které usnadní a zefektivní čištění našich domovů. V této recenzi se podíváme na model Dyson V15™ Detect Extra, který přináší řadu inovací a vylepšení oproti svým předchůdcům. Představíme si jeho hlavní vlastnosti, výhody, nevýhody a také zhodnotíme, zda stojí za investici.

Design a ergonomie

Vysavač Dyson V15™ Detect Extra je bezdrátový tyčový vysavač s elegantním a moderním designem. Jeho hlavní tělo je z kvalitního plastu a kombinuje barvy šedou, červenou a zlatou. Díky svému bezdrátovému provedení a ergonomickému tvaru je vysavač snadno ovladatelný a pohodlný na uchopení. Jeho váha je přibližně 3 kg, což umožňuje snadnou manipulaci i při dlouhodobém vysávání.

Výkon a technologie

Dyson V15™ Detect Extra disponuje silným motorem Hyperdymium™, který dosahuje až 230 AW sacího výkonu. Díky tomu je vysavač schopen efektivně odstranit prach, špínu, zvířecí chlupy a další nečistoty z různých povrchů, jako jsou koberce, tvrdé podlahy, čalounění či závěsy. Vysavač nabízí tři úrovně výkonu – Eco, Auto a Boost – které lze snadno nastavit podle aktuálních potřeb úklidu.

Jednou z největších inovací tohoto modelu je technologie Dyson Detect™, která zahrnuje laserový detektor prachu na podlahové hubici. Tato funkce vysílá laserový paprsek, který odhaluje i ty nejjemnější částice prachu a nečistot, které by byly běžným okem těžko viditelné. Díky tomu je možné zaměřit se na ty oblasti, které vyžadují intenzivnější čištění, a zároveň zlepšit celkovou účinnost vysávání.

Dyson V15™ Detect Extra
Recenze vysavače Dyson V15™ Detect Extra 4

Filtrace a údržba

Dyson V15™ Detect Extra je vybaven pokročilým systémem filtrace, který se skládá z 5 vrstev. Tento systém zajišťuje, že vysavač zachytí až 99,99 % mikroskopických částic a alergenů, jako je pyl či roztoči. Filtrační systém je navržen tak, aby zadržel částice velikosti až 0,3 mikronu, což z něj činí ideální volbu pro alergiky či pro osoby trpící astmatem. Navíc je filtr snadno vyjímatelný a lze jej pravidelně čistit a omývat pod tekoucí vodou.

Vysavač je vybaven nádobou na prach o objemu 0,77 litru, což je dostatečný prostor pro vysávání i větších ploch bez nutnosti častého vyprazdňování. Nádoba je vyrobena z průhledného plastu, což umožňuje snadno sledovat její naplnění. Vyprazdňování je jednoduché a hygienické díky systému „point and shoot“, který minimalizuje kontakt s nečistotami.

Příslušenství a flexibilita

Dyson V15™ Detect Extra je dodáván s bohatým balíčkem příslušenství, který umožňuje vysávání různých povrchů a zároveň zajišťuje maximální flexibilitu při čištění. K vysavači dostanete následující příslušenství:

  1. High Torque Cleaner Head – univerzální podlahová hubice s laserovým detektorem prachu
  2. Hair Screw Tool – speciální hubice pro odstraňování zvířecích chlupů a vlasů
  3. Soft Dusting Brush – jemný kartáček pro vysávání citlivých povrchů
  4. Crevice Tool – štěrbinová hubice pro čištění úzkých prostor a rohů
  5. Combination Tool – kombinovaná hubice pro rychlé přepínání mezi kartáčkem a štěrbinovou hubicí
  6. Extension Hose – prodlužovací hadice pro dosažení obtížně přístupných míst
  7. Wand Clip – držák pro uchycení příslušenství na teleskopické tyči vysavače

Vysavač Dyson V15™ Detect Extra lze také snadno přeměnit na ruční vysavač pro čištění čalounění, schodů, automobilů či dalších míst, která vyžadují menší a kompaktnější přístroj.

Dyson V15™ Detect Extra
Recenze vysavače Dyson V15™ Detect Extra 5

Výdrž baterie a nabíjení

Dyson V15™ Detect Extra je vybaven vysoce výkonnou baterií, která poskytuje až 60 minut nepřetržitého vysávání v režimu Eco. Výdrž baterie se liší podle zvoleného režimu – v režimu Auto dosáhnete přibližně 40 minut výdrže a v režimu Boost kolem 10 minut. Tato výdrž by měla být dostatečná pro většinu čištění v domácnostech.

Nabíjení vysavače je snadné díky praktické nabíjecí základně, která se montuje na zeď a slouží zároveň jako úložný prostor pro vysavač a jeho příslušenství. Plné nabití baterie trvá zhruba  4,5 hodiny, což není nejrychlejší na trhu, ale je to přijatelná doba, pokud zohledníme výdrž baterie.

VýhodyNevýhody
+ Silný sací výkon díky motoru Hyperdymium™ Vyšší pořizovací cena oproti konkurenci
+ Laserový detektor prachu pro efektivnější čištění Doba nabíjení baterie (4,5 hodiny) je poměrně dlouhá
+ Pokročilý filtrační systém, vhodný pro alergiky
+ Bohaté příslušenství pro různé účely a povrchy
+ Bezdrátový a ergonomický design pro snadnou manipulaci
+ Až 60 minut výdrže baterie v režimu Eco

Vysavač Dyson V15™ Detect Extra představuje špičkový přístroj, který nabízí vynikající výkon, inovativní technologie a praktické příslušenství. Jeho laserový detektor prachu, pokročilý filtrační systém a výkonná baterie z něj činí jednoho z nejlepších bezdrátových vysavačů na trhu. Ačkoliv je jeho cena vyšší oproti konkurenci, investice do tohoto modelu se vyplatí, pokud hledáte kvalitní a spolehlivý vysavač pro dlouhodobé použití.

Pokud jste ochotni investovat do vysavače, který vám zajistí pohodlné, efektivní a důkladné vysávání vaší domácnosti, je Dyson V15™ Detect Extra skvělou volbou. Jeho výhody a inovace z něj činí výjimečný přístroj, který zcela jistě usnadní a zlepší vaši každodenní rutinu úklidu.

Dyson V15™ Detect Extra je také ideální volbou pro alergiky a majitele domácích mazlíčků, díky svému výkonnému filtračnímu systému a speciálnímu příslušenství určenému pro odstraňování zvířecích chlupů a vlasů. Vzhledem k jeho bezdrátovému provedení a výdrži baterie se jedná o výbornou volbu pro čištění větších domácností, kde může být manipulace s kabelem nepraktická či obtížná.

Dyson V15™ Detect Extra
Recenze vysavače Dyson V15™ Detect Extra 6

Je důležité také zmínit, že značka Dyson je známa svým zákaznickým servisem a podporou. Když si pořídíte vysavač Dyson V15™ Detect Extra, můžete očekávat profesionální zákaznickou podporu a rychlé řešení případných problémů nebo dotazů.

Na závěr lze říci, že Dyson V15™ Detect Extra je vynikající volbou pro ty, kteří hledají vysoce výkonný a spolehlivý bezdrátový vysavač s inovativními technologiemi a širokou škálou příslušenství. Ačkoliv jeho cena je vyšší než u některých konkurenčních modelů, jeho celková kvalita, výkon a vlastnosti plně ospravedlňují tuto investici.

Dyson V15™ Detect Extra je vysavač, který dokáže zásadně zlepšit vaše vysávání domácnosti a ušetřit váš čas a úsilí. Pokud hledáte špičkový a inovativní vysavač, který uspokojí všechny vaše potřeby a zároveň bude dlouhodobě spolehlivým pomocníkem, je tento model rozhodně tou správnou volbou.

Pomohl vám tento článek? Zkuste ho sdílet s někým dalším a inspirujte ho. Můžete si také přečíst naše další články a recenze.