Bonky recenze – Pozor na pochybné obchody

V poslední době se na českém internetu objevuje stále více pochybných virtuálních obchodů, které jsou napojeny na čínské obchodníky. Tuzemští zákazníci očekávají evropskou kvalitu a jsou často zklamaní z několikaměsíčních dodacích lhůt a vadného zboží, které nelze reklamovat. Jednou z rizikových nákupních galerií je i Bonky.cz, na který upozorňuje i Česká obchodní inspekce. Pojďme se tedy pustit do samotné bonky recenze.

bonky recenze
Bonky recenze - Pozor na pochybné obchody 4

Příběhy nespokojených zákazníků – bonky recenze

Zákazníci, kteří se rozhodli nakupovat na Bonky.cz, si stěžují na neuspokojivé zkušenosti. Například paní Marie objednala podprsenky, které dorazily téměř za tři měsíce, a navíc neodpovídaly velikosti, kterou si objednala. Když chtěla reklamovat zboží, obchodník ji odmítl s tím, že reklamace není správně vyplněna. Paní Jana varuje před nákupem na e-shopu, kde si objednala letní šaty, které dorazily až na podzim a nijak neodpovídaly popisu – špatný materiál, střih i délka.

Podobné obchodní podmínky a adresy mají i další virtuální tržiště, jako jsou Rivio.cz a Balando.cz, což poukazuje na to, že bychom měli být obezřetní i při nákupu na Bonky.cz.

Kvalitu nečekejte – bonky recenze

Dříve uváděný oficiální provozovatel Bonky.cz sídlí v Číně, konkrétně na adrese: Shanghai TingYou Trade Co. Ltd, Caobao Rd 1243-315, postcode: 200235, Shanghai, CN, TIN (Taxpayer Identification Number): 913101163423297705. Zároveň uvádí kontakty na svého českého zástupce, Finalty Target Media s.r.o., Rybná 716/24, PSČ: 110 00, Praha 1 – Staré Město, IČ: 09105468, e-mail: info@bonky.cz či info@vallerion.cz, tel: 792 545 428, jednatel: Kamil Gabriš. Nově je e-shop provozován dle kontaktů na webu firmou EcomWire Factory s.r.o., IČO: 11787171, DIČ: CZ11787171 na stejné adrese Rybná 716/24.

bonky recenze

Bonky.cz slouží jako prostředník mezi českým zákazníkem a asijským dodavatelem, jehož totožnost není známa. Objednávky se údajně řeší „okamžitě“, což znamená, že zákazník „nemá právo na odstoupení od smlouvy“. Distribuce trvá „až 365 dní“, protože se mohou vyskytnout problémy ve výrobě. Český návod v balíčku nenajdete a provozovatel ani jeho český zástupce „nenese odpovědnost“ za kvalitu zboží. Reklamace je nutné adresovat tajemnému dodavateli, který nepodléhá evropským regulacím a tak je riziko zneužití vašich osobních údajů.

Bonky recenze českých zákazníků a inspektorů

Paní Marie nedoporučuje platit obchodu předem, jelikož po slibované dodání zboží do 5 dní se lhůta prodloužila na 49 dní a nakonec zboží vůbec nedostala. Další zákaznice si sice objednané zboží obdržela, ale nyní musí doplácet ještě clo. Květa varuje před těmito „šmejdy“.

Česká obchodní inspekce (ČOI) dostává stížnosti na internetové stránky Bonky.cz, Mollio.cz a Juum.cz, které nabízejí oblečení a odkazují na stejnou čínskou firmu. Stížnosti se týkají dlouhých dodacích lhůt, nedodaného zboží či komplikované reklamace. ČOI doporučuje důkladně zvážit případný nákup na těchto stránkách a před provedením nákupu velmi podrobně zkontrolovat dodací lhůty, obchodní podmínky a identitu a důvěryhodnost externího prodávajícího.

Raději využijte ověřené e-shopy

V případě, že hledáte kvalitní oblečení a chcete se vyhnout potížím spojeným s nákupem na neověřených stránkách, doporučujeme se obrátit na renomované a ověřené e-shopy, které nabízejí rychlé dodání a kvalitní zákaznický servis. Jeden z takových e-shopů je Evona.cz, kde najdete široký výběr šatů a jiného oblečení pro různé příležitosti. Díky dlouholetým zkušenostem a spokojeným zákazníkům se můžete na Evona.cz spolehnout a zajistit si bezpečný a pohodlný nákup. Tak neváhejte a prozkoumejte nabídku ověřených e-shopů, které vám umožní nakupovat s důvěrou a bez zbytečných komplikací.

bonky recenze
Bonky recenze - Pozor na pochybné obchody 5

Shrnutí bonky recenze

Bonky.cz je jeden z mnoha pochybných virtuálních obchodů, které nabízejí zboží z Číny s nejistou kvalitou a dodacími lhůtami. Před nákupem na takových stránkách je důležité pečlivě zkontrolovat obchodní podmínky a recenze od ostatních zákazníků. Česká obchodní inspekce varuje před nákupem na těchto stránkách a doporučuje zvážit, zda je nákup na těchto stránkách opravdu nezbytný. Máte s tímto e-shopem zkušenosti? Pošlete nám vaše bonky recenze, podělíme se o ně s ostatními.

Pomohla vám tato bonky recenze? Budeme rádi, když ho budete sdílet a pomůžete tak předejít problémům i někomu dalšímu. Můžete si také přečíst některý z našich dalších zajímavých článků, nebo recenzí.