Tipy na výlety a kempy v Itálii

Chcete ty nejlepší tipy na kempy v Itálii? Čtěte dále. Itálie, země umění, historie, kultury a nezapomenutelné gastronomie, představuje ideální destinaci pro milovníky kempování. S rozmanitou krajinou, malebnými vesničkami a množstvím atrakcí je Itálie skvělým místem pro dovolenou v kempech. V tomto článku se podíváme na několik nejlepších kempů v různých částech Itálie a představíme vám zajímavá místa v jejich okolí. Navíc se zaměříme na to, jak se bydlí v italských kempech a co můžete očekávat.

kempy v Itálii
Tipy na výlety a kempy v Itálii 4

Kempy v Itálii – sever: Dolomity a jezera

Sever Itálie je známý svými dechberoucími Dolomity, alpskými jezery a malebnými městečky. Kempy zde nabízejí jedinečný zážitek spojený s přírodou a sportovními aktivitami.

  • Kemp Stelvio: Tento kemp se nachází v blízkosti národního parku Stelvio a nabízí nádherný výhled na okolní hory. Kemp nabízí různé možnosti ubytování, včetně karavanů, stanů a bungalovů. V okolí můžete navštívit historické město Bormio, které je proslulé svými termálními lázněmi a románskými kostely, nebo si užít cyklistiku a pěší turistiku v národním parku Stelvio.
  • Kemp Bella Italia: Nachází se na břehu jezera Garda a nabízí skvělé vybavení pro rodiny. Můžete si pronajmout mobilní domy nebo chatky. V okolí jezera Garda můžete navštívit města Sirmione, Desenzano nebo Saló, která jsou známá svými hradby, plážemi a nádhernými výhledy na jezero. Další atrakce zahrnují zábavní park Gardaland a botanickou zahradu Sigurtà.

Kempy v Itálii – Kempování v Toskánsku: Vinice, historie a umění

Toskánsko je jedním z nejoblíbenějších regionů v Itálii pro kempování. S působivými panoramaty, vinicemi a historickými městy je to místo, kde si skutečně vychutnáte italskou atmosféru.

  • Kemp Barco Reale: Tento kemp se nachází v srdci toskánských kopců a nabízí ubytování v mobilních domech, stanových městečkách a bungalovech. V okolí můžete navštívit města jako Pistoia, Lucca a slavnou Florencii, kde se nachází nekonečné množství uměleckých a historických pokladů, jako je katedrála Santa Maria del Fiore, Galerie Uffizi nebo Michelangelův David.
  • Kemp Norcenni Girasole: Nachází se mezi Florencií a Sienou a nabízí skvělou základnu pro objevování Toskánska. Ubytování zahrnuje chatky, mobilní domy a stany. Ve volném čase můžete navštívit vinařství a ochutnat místní vína nebo se vydat na výlet do Chianti, oblasti proslulé svými vinicemi. Nedaleko se nachází také město San Gimignano, známé svými středověkými věžemi a panoramatickými výhledy na okolní krajinu.

Kempy v Itálii – Kempování v centrální Itálii: Řím a okolí

Centrální Itálie je domovem věčného města Říma, které je plné historie, kultury a nezapomenutelných památek. Kempování v okolí Říma vám umožní kombinovat městský zážitek s pohodlím přírody.

  • Kemp Fabulous Village: Tento kemp se nachází jen pár kilometrů od centra Říma a nabízí ubytování v mobilních domech, bungalovech a stanových městečkách. V okolí můžete navštívit Koloseum, Vatikán, Fontánu di Trevi a další ikonické památky Říma. Pro milovníky přírody stojí za návštěvu přírodní rezervace Tenuta di Castelporziano, která se rozkládá na ploše přes 6 000 hektarů.
  • Kemp Tiber: Tento malebný kemp leží na břehu řeky Tibery, jen kousek od centra Říma. Nabízí ubytování v chatkách, mobilních domech a stanech. V blízkosti kempu můžete navštívit Ostia Antica, starověké přístavní město, nebo se vydat na výlet do přírodní rezervace Macchia di Gattaceca, která je ideálním místem pro pěší turistiku a pozorování ptactva.
kempy v Itálii
Tipy na výlety a kempy v Itálii 5

Kempy v Itálii – jih: Amalfské pobřeží, Sicílie a Kalábrie

Jižní Itálie je proslulá svými malebnými pobřežními městy, krásnými plážemi a jedinečnou kulturou. Kempování v této oblasti vám umožní prozkoumat to nejlepší z jižní Itálie. Jižní kempy v Itálii patří mezi nejoblíbenější destinace pro české rodiny.

  • Kemp Santa Fortunata: Tento kemp se nachází v blízkosti Sorrenta na Amalfském pobřeží a nabízí ubytování v chatkách, bungalovech a stanech. V okolí můžete navštívit pozůstatky Pompejí a Herculanea, ostrov Capri nebo se vydat na procházku po malebných stezkách Amalfského pobřeží, jako je Stezka bohů (Sentiero degli Dei).
  • Kemp Villaggio Cala Mancina: Nachází se na jihu Kalábrie, tento kemp nabízí ubytování v mobilních domech, bungalovech a stanech. V okolí můžete navštívit město Tropea, známé svými bílými písečnými plážemi a krásnými útesy, nebo se vydat na výlet na ostrovy Eolské souostroví, které se pyšní sopkou Stromboli a krásnými plážemi.
  • Kemp El Bahira: Tento kemp se nachází na severozápadě Sicílie a nabízí ubytování v chatkách, bungalovech a stanech. V okolí můžete navštívit město San Vito lo Capo, známé svým krásným plážemi, nebo se vydat na výlet do přírodní rezervace Zingaro, kde můžete pozorovat množství vzácných rostlin a živočichů.

Kempy v Itálii a bydlení v italských kempech

Kempy v Itálii nabízejí různé možnosti ubytování, včetně stanů, karavanů, mobilních domů a bungalovů. Většina kempů poskytuje dobré vybavení, jako jsou restaurace, bazény, sportovní zařízení a zábavní programy. Kempování v Itálii vám umožní prozkoumat různé regiony země a vychutnat si jedinečnou atmosféru, kterou Itálie nabízí.

Díky své rozmanitosti nabízí Itálie kempy, které vyhovují každému vkusu a rozpočtu. Ať už dáváte přednost klidným kempům v horách nebo rušným letoviskům u moře, v Itálii najdete to pravé místo pro svou dovolenou. Navíc se nachází v blízkosti mnoha turistických atrakcí, historických památek a přírodních krás, což vám umožní zažít dobrodružství a odpočinek v jednom.

kempy v Itálii
Tipy na výlety a kempy v Itálii 6

Při plánování dovolené v italských kempech je důležité zvážit roční období, ve kterém se chystáte cestovat. Jarní a podzimní měsíce nabízejí mírnější teploty a menší dav, zatímco letní měsíce přinášejí horko a živější atmosféru. Podívejte se na nejlepší kempy v Itálii.

Při výběru kempu je také důležité zohlednit vaše zájmy a potřeby. Rodiny s dětmi ocení kempy s bazény, dětskými kluby a zábavnými programy, zatímco páry a skupiny přátel mohou preferovat kempy s více soukromí a klidnějším prostředím. Bez ohledu na vaše preference je jisté, že v Itálii najdete kemp, který splní vaše očekávání.

Máte i vy některé oblíbené kempy v Itálii? Budeme moc rádi, když ho budete sdílet a inspirujete tak někoho dalšího. Můžete se podívat i na naše další cestovatelské tipy, nebo si můžete přečíst naše další zajímavé články.

Napsat komentář