Máte už pojištění psů a koček?

Mnoho majitelů domácích mazlíčků považuje své psy a kočky za členy rodiny. Stejně jako byste měli pojištění pro sebe a své blízké, měli byste také zvážit pojištění svých domácích mazlíčků. Pojištění psů a koček poskytuje ochranu a finanční jistotu v případě nemoci, úrazu nebo ztráty vašeho zvířecího kamaráda. V tomto článku se podíváme na důvody, proč je vhodné pojistit svého psa nebo kočku a jaké druhy pojištění psů a koček jsou k dispozici. Pojďme se podívat na příklady, kdy vám může pojištění domácích mazlíčků pomoci.

Pojištění úrazu a nemoci

Stejně jako lidé, i domácí mazlíčci mohou trpět zdravotními problémy nebo se zranit. Pojištění psů i koček pro následky úrazu a nemoci pokrývá náklady na veterinární péči, léky a léčebné procedury, které by váš mazlíček potřeboval v důsledku nemoci nebo úrazu. To vám umožňuje poskytnout svému mazlíčkovi tu nejlepší péči, aniž byste museli čelit finanční zátěži.

Pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou zvířetem

Pokud by váš mazlíček způsobil škodu na majetku nebo zranil jinou osobu či zvíře, můžete být právně odpovědni za škodu. Pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou zvířetem pokrývá náklady na odškodnění a právní náklady, které byste mohli být nuceni zaplatit.

pojištění pro psy a kočky
Máte už pojištění psů a koček? 3

Pojištění pro případ smrti

Pojištění pro případ smrti poskytuje finanční náhradu za ztrátu vašeho mazlíčka v důsledku úrazu nebo nemoci. To může pomoci pokrýt náklady na pohřeb nebo kremaci a poskytnout vám finanční jistotu v těžkých chvílích.

Pojištění pro případ ztráty nebo odcizení

Pokud by váš mazlíček zmizel nebo byl ukraden, pojištění pro případ ztráty nebo odcizení poskytuje finanční náhradu za jeho hodnotu. To vám může pomoci překonat finanční ztrátu spojenou se ztrátou či odcizením vašeho zvířecího přítele.

Pojištění nákladů na nalezení ztraceného nebo odcizeného zvířete

Pokud se váš mazlíček ztratí nebo je ukraden, pojištění nákladů na nalezení ztraceného nebo odcizeného zvířete pokrývá náklady na hledání vašeho zvířecího přítele, jako jsou odměny, náklady na inzerci nebo náklady na sledování čipu. Tímto způsobem máte finanční podporu při hledání svého mazlíčka.

Pojištění nákladů na opatrování zvířete

Některá pojištění zahrnují náklady na opatrování zvířete, pokud se nemůžete o svého mazlíčka postarat kvůli vlastní nemoci, hospitalizaci nebo jiným nepředvídatelným událostem. To znamená, že vaše zvíře bude mít zajištěnou péči, i když se o něj nemůžete starat osobně.

Každé pojištění psů a koček má trochu jiné podmínky a druhy plnění, proto doporučujeme si vždy pozorně přečíst, co jaké pojištění hradí a co ne. Na českém trhu existuje několik možností pro pojištění psů a koček. Jednou z nich je služba PetExpert, která je poskytována pod záštitou ČSOB pojišťovny. Toto pojištění má specifické podmínky pro vstup, které jsou následující:

Věk zvířete při vstupu do pojištění

PetExpert pojistí psy a kočky od 50 dnů věku. Maximální věk pro vstup do pojištění psů je u malých plemen 10 let, u středních 8 let a u velkých 6 let. U koček je maximální věk pro vstup do pojištění 8 let. Věk vašeho zvířete bude zkontrolován při vyplňování formuláře pro získání nabídky.

Podmínky vstupu do zdravotního pojištění psů a koček PetExpert

a) Identifikace zvířete čipem

Pro aktivaci pojištění musí mít pes i kočka identifikační čip. Pokud zvíře čip nemá, lze pojištění psů i koček sjednat na webových stránkách PetExpert, ale je nutné zvíře nechat očipovat během 30denní čekací doby.

b) Očkování a prevence

Aby bylo pojištění platné, měli by mít pes i kočka v běžném režimu prevence, což znamená, že by měli mít veterinářem předepsaná očkování a docházet na pravidelné preventivní prohlídky a zákroky.

PetExpert je jednou z možností, jak zajistit pojištění pro vaše domácí mazlíčky v České republice. S jasnými podmínkami vstupu a širokým spektrem nabízených služeb může být tato možnost vhodná pro mnoho majitelů psů a koček. Před sjednáním pojištění je vždy důležité pečlivě zvážit všechny možnosti a vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

pojištění psů a koček
Máte už pojištění psů a koček? 4

Pojištění domácích mazlíčků, jako jsou psi a kočky, je důležitou součástí zodpovědné péče o vaše zvířecí přátele. Poskytuje finanční jistotu a klid v případě nemoci, úrazu, ztráty nebo zodpovědnosti za škodu způsobenou vaším mazlíčkem. S širokou škálou pojišťovacích možností, které jsou k dispozici, je vhodné zvážit, který typ pojištění nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. Díky pojištění můžete mít jistotu, že váš čtyřnohý přítel bude mít zajištěnou péči, kterou potřebuje, a vy budete chráněni před finančními nástrahami spojenými se zdravím a péčí o svého mazlíčka.

Víte, komu by mohl tento článek pomoci? Zašlete mu ho. Vy si zase můžete přečíst naše další zajímavé články.

Tento příspěvek má jeden komentář

Diskuze je uzavřena