Vyplatí se auto na operativní leasing?

Jedním z moderních způsobů, jak získat auto k dispozici, je operativní leasing. V tomto článku vám představíme nabídku tipy na operativní leasing u společnosti Driveto. Jednotlivé společnosti, které operativní leasing poskytují, mohou mít rozdílné podmínky. Pro vysvětlení operativního leasingu se tedy zaměříme na  Driveto, jako asi největšího poskytovatele této služby v ČR.

auto na operativní leasing
Vyplatí se auto na operativní leasing? 4

Firma Driveto nabízí možnost využít tento typ leasingu s řadou výhod. Ale vyplatí se to? Pojďme se na to podívat podrobněji.

Jak operativní leasing u Driveto funguje?

Postup získání auta přes Driveto je velmi jednoduchý a pohodlný. Vyberete si auto z nabídky na jejich stránkách, vyplníte a odešlete nezávazný kontaktní formulář. Následně se s vámi spojí zástupce Driveta, který vám odpoví na všechny dotazy a seznámí vás s podmínkami smlouvy. Ve většině případů stačí pouze dva doklady, které můžete odeslat elektronicky. Smlouvu můžete pohodlně podepsat na mobilu a auto si vyzvednete v zákaznickém centru v Praze OC Butovice.

Proč se flexibilní operativní leasing vyplatí?

Flexibilní operativní leasing přes Driveto nabízí několik výhod.

  1. Vrácení kdykoliv: U flexibilního operativního leasingu můžete auto kdykoliv vrátit nebo vyměnit.
  2. Rychlé dodání: Vůz je připraven k předání průměrně do 9 dnů od podpisu smlouvy.
  3. Povinné ručení a havarijní pojištění s 5% spoluúčastí: Tyto položky jsou zahrnuty v ceně pronájmu.
  4. Bez obav s prodejem: Nemusíte se starat o prodej auta po skončení leasingu. To je velká výhoda oproti finančnímu leasingu, kde po skončení smlouvy musíte auto odkoupit a pak se o jeho prodej postarat sami.
  5. Servis v ceně: Garanční servisní prohlídka je zahrnuta v ceně.
  6. Jasné náklady: Měsíční poplatek za leasing je pevně stanovený, neexistují žádné skryté poplatky.
  7. Pneumatiky a uskladnění: Druhá sada pneumatik včetně jejich přezutí a uskladnění je také zahrnuta v ceně.
  8. Dálniční známka: Roční elektronický kupón na dálniční známku je v ceně pronájmu a každoroční nákup řeší Driveto za vás.

Operativní leasing přes Driveto tedy nabízí řadu výhod, které výrazně zjednodušují využívání auta. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají pohodlnou alternativu k vlastnictví auta. Flexibilita a jasnost nákladů jsou přitom základními přednostmi této varianty leasingu.

auto na operativní leasing
Vyplatí se auto na operativní leasing? 5


Nejčastější dotazy na téma Driveto a operativní leasing

Kolik kilometrů můžu s autem najet? Každé auto z Driveta má stanovený roční počet kilometrů, které můžete najet. Kilometry se dají meziměsíčně převádět, takže pokud jeden měsíc najedete méně, než je stanovený limit, můžete kilometry dojet v některém z následujících měsíců.

Co všechno si hradí zákazník sám? Součástí měsíčního nájmu za vůz z Driveta jsou vedlejší náklady spojené s provozem. Náklady, které si zákazník hradí sám, se týkají především spotřebního materiálu, jako jsou gumičky do stěračů, provozní kapaliny, brzdy a náklady na opravu případných defektů.

Co je startovací poplatek a k čemu slouží? Startovací poplatek je jednorázová nevratná platba. Slouží k pokrytí nákladů spojených s nabídkou flexibilního operativního leasingu, jako je dostupnost auta skladem, možnost vrácení auta bez penalizací a další. Startovací poplatek se váže vždy k jednomu vozu.

Kdo může auto řídit? U firem může auto řídit zaměstnanec, kterému dá povolení jednatel uvedený ve smlouvě. U OSVČ a soukromých osob je to automaticky i rodinný příslušník. V ostatních případech je zapotřebí písemného souhlasu Driveta.

Jak budu za auto platit? Každý měsíc vám Driveto zašle na kontaktní e-mail výzvu k úhradě nájmu se splatností 14 dní. Po uhrazení zašle zpět fakturu, která slouží jako daňový doklad.

Kdo může využít nabídku Driveta? Autem z Driveta může jezdit občan ČR nebo cizinec s trvalým či přechodným pobytem v České republice a společnosti se sídlem v České republice. Výjimkou jsou osoby v exekuci/insolvenci nebo mladší 25 let.

Operativní leasing přes Driveto tedy přináší mnoho výhod. Díky jasnému modelu nákladů, flexibilitě a širokému výběru aut je pro mnoho lidí atraktivní alternativou k vlastnictví automobilu.

auto na operativní leasing
Vyplatí se auto na operativní leasing? 6

Co je třeba vědět při vracení auta na operativní leasing

Jednou z výhod operativního leasingu je to, že nemusíte řešit prodej auta. Stačí ho vrátit leasingové společnosti. Při tomto procesu je ale důležité vědět několik klíčových informací.

Jak probíhá kontrola vozidla

Při vracení auta leasingová společnost prověří stav vozidla. Kontrola je zaměřena na tzv. akceptovatelná a neakceptovatelná poškození. Tato poškození jsou definována v manuálu, který je součástí každé smlouvy o operativním leasingu. Za případná neakceptovatelná poškození vám leasingová společnost vystaví dodatečnou fakturu.

Všechny leasingové společnosti mají jednotnou metodiku pro technické prohlídky na konci leasingu, kterou provádějí nezávislé inspekční firmy. Metodika je nastavena férově a počítá s běžným opotřebením za dobu leasingu.

Akceptovatelné a neakceptovatelné poškození

Akceptovatelná poškození jsou například drobné rýhy v laku, rovnoměrně sjeté pneumatiky s vyšším vzorkem, než je minimální hranice dle vyhlášky, nebo vybledlý lak. Tyto problémy vznikají při běžném užívání vozidla podle pokynů výrobce.

Naopak neakceptovatelné poškození často vzniká v důsledku působení cizího tělesa na poškozený materiál. Patří sem například promáčkliny nebo boule v karoserii, hluboké vrypy, roztržené pneumatiky nebo poškozené ráfky kol.

Jak minimalizovat dopady neakceptovatelných poškození

Pro minimalizaci dopadů neakceptovatelných poškození je důležité včas hlásit pojistné události a zajistit odbornou opravu v autorizovaných servisech. Leasingové společnosti také nabízejí možnost provést zpoplatněnou technickou prohlídku nanečisto a neakceptovatelná poškození vyřešit přes havarijní pojištění.

Kontrola interiéru

Vůz je při vracení kontrolován nejen z venku, ale i uvnitř. Neakceptovatelné poškození v interiéru může způsobit například nezodpovědně převážený náklad, který zanechá neodstranitelné stopy na čalounění nebo plastech. Silné znečištění v interiéru ve formě skvrn nebo zvířecích chlupů je také považováno za neakceptovatelné.

Bez obav z vracení

Většina klientů nemá z vracení vozu na konci operativního leasingu žádné obavy, jelikož často nejsou vystaveni žádným nebo jen minimálním dalším nákladům. Leasingové společnosti musí mít nějakou páku na nájemce, kteří by bezohledným užíváním snižovali tržní hodnotu pronajatého vozu. Při rozumném zacházení s vozem a odpovídající péči tak nemusíte mít z inspekce obavy.

Jednou z hlavních předností operativního leasingu je flexibilita a předvídatelnost nákladů. A pokud jste připraveni na vracení vozu a znáte očekávání leasingové společnosti, může to být skvělá volba pro vás.

Pomohl vám tento článek? Budeme rádi, když ho budete sdílet a pomůžete tak někomu dalšímu. Můžete si přečíst i naše další zajímavé články.

Napsat komentář